Logo ve Kurumsal Kimlik

Logo ve Kurumsal Kimlik

Logo ve Kurumsal Kimlik

Logo

Logo markalar için oldukça önemli bir detaydır. Bu detay üzerinde yapılan ufak değişiklikler bile birçok olumlu sonuç alınmasını sağlayabilir. Sıfırdan bir marka yaratmak isteniyorsa bu durumda yapılacak tasarım da özel ve kalıcı olmalıdır. Logo yapma işlemlerinde genel olarak buna dikkat edilir. Ayrıca bazı özel noktalar da mevcuttur. Bu özel noktalar vurgulanarak tasarım gerçekleştirildiğinde başarılı sonuçlar alınabilir. Tasarımının kalıcı olması ve insanlar tarafından benimsenmesi ancak bu yol ile mümkün olacaktır. Tasarım yapılırken profesyonel ekibimiz tam olarak firmanızı yansıtacak bir tasarım gerçekleştirmektedir. Farklı seçenekler sunarak bunlar arasından seçim yapmanıza olanak tanınmaktadır. Online logo tasarım hizmetimiz ile çok hızlı şekilde firmanıza özgü logolar oluşturulmaktadır.

Logo Tasarımında Kalıcılık Önem Taşıyor

Logo için en önemli özellik kalıcılıktır. Bir logo tasarımı yapılırken kalıcı olmasına dikkat edilmesi gerekir. Kalıcılık içinse en önemsenmesi gereken noktanın sadelik olması gerekir. Bir tasarım ne kadar sade olursa o kadar kalıcı olacaktır. Uzun ve karışık detaylar içeren tasarımlar genel olarak tercih edilmez. Bu logolar müşteriler tarafından benimsenmez. Ufak detaylar içeren ve birçok insanın aklında kalıcı olabilecek sade tasarımlar yapılır. Logo yapma işleminde profesyonel olan ekibimiz bu konuda titiz çalışıyor ve en sade, akılda kalıcı tasarımları gerçekleştiriyor. Online logo tasarım hizmetlerimizi incelediğiniz taktirde tasarım paketlerimiz içinden seçim yapabilirsiniz.

Firmanız Hakkında Detaylar

Logo tasarımının mutlaka firmayı yansıtması gerekir. Bu yüzden firmanız ile alakalı detayları mutlaka tasarım ekibimize ulaştırmanız gerekiyor. Bu bilgiler içinde genel olarak çalışılan sektör, üretim var ise üretilen ürün türleri, hedef kitle, çalışılan sektör gibi detaylar vardır. Bunlar tam anlamıyla aktarıldığında firmanıza en uygun tasarım yapılacaktır. Buna ek olarak istenilen özellikler de logo yapma aşamasında belirtilebilir. Tasarım içerisinde yer almasını istediğiniz özel detaylar var ise bu durumda mutlaka ekibimize isteğinizi iletmelisiniz. Profesyonel ekibimiz bu anlamda size yardımcı olacak ve online logo tasarım işlemi yaparken istediğiniz detayları logonun uygun noktalarına ekleyecektir. Sonucunda ise tam anlamıyla kafanızdaki tasarıma uygun eşsiz bir marka görseline kavuşmanız mümkün. 

Özgün Tasarımlar Yapılması Gerekiyor

Logo tasarımı yapılırken dikkat edilmesi gereken en önemli konulardan birisi özgünlüktür. Bu tasarım işlemlerinde özgün olmayan seçenekler markalaşmanızı engelleyecektir. Bu yüzden mutlaka özgün bir tasarım yapılması gerekir. Özgün tasarımlar daha çok ilgi çeker. Daha fazla müşterinin markanızı takip etmesini ve markanıza ilgi duymasını sağlar. Bu yüzden logo tasarımı yapılırken mutlaka özgün bir çalışma gerçekleştirilmelidir. Ancak bu yolla akılda kalıcı ve markaya özel bir tasarım gerçekleşecektir. Online logo tasarım hizmeti sunan firmamız özgün, sade ve anlaşılır profesyonel tasarımlar yapıyor. Markanızın en iyi şekilde tanıtılması için oldukça özel çalışmalar yürütüyor. Siz de firmamızı tercih ederek bu anlamda tasarım işlemlerinizi kusursuz hale getirebilirsiniz.  

Eskiz Çalışması Yapılması

Logo tasarım aşamasına geçilmeden önce eskiz çalışması yapılması da önemlidir. Burada yapılacak olan çalışmalar ile tasarımın gerçek hali ortaya çıkacaktır. Firmamızın profesyonel ekiplerinden destek alarak siz de bilgisayar ortamında online logo tasarım işlemleri gerçekleştirebilirsiniz. Öncesinde düşünülmüş tasarımlar ve eskiz çalışmalar var ise bunları firmamız ile paylaşarak yeni tasarımlar oluşmasını sağlayabilirsiniz. Burada dikkat edilmesi gereken nokta fikir alışverişidir. Yapılacak olan bilgi aktarımı sayesinde hem profesyonel bir tasarım gerçekleşir hem de tasarım markanızı tam anlamıyla yansıtır. Sonucunda ise kalıcılık artar. Siz de logo tasarım konusunda uzman kadromuzu tercih ederek bir adım öne geçebilirsiniz.

Tasarımda Negatif Alan Kullanımı ve Renk Seçimi

Logo tasarım aşamalarında önemli olan bir diğer konu negatif alanlardır. Negatif alanlar tasarım dışında kalan boş kısımlardır. Buralar çok dikkat çekici olmasa da markalaşma için önem taşıyan noktalardır. Başlangıçta gözlem alanında kalmayan bu negatif alanlar sonraki süreçte oldukça faydalı bir hale gelecektir. İlk an dikkat çekmese bile sonrasında incelenme sayısı arttıkça kalıcı olan bu alanlar ile firmanızla alakalı bazı detayları müşterilere aktarabilirsiniz. Buna ek olarak logo tasarım aşamalarında renk seçimi de önemlidir. Doğru renkleri seçmek kalıcılığı artırır. Daha şık bir tasarım yapılmasını sağlar. Siz de online logo tasarım hizmetimizi tercih ederek firmanıza en uygun renklerde, kalıcılığı yüksek ve sade tasarımlar yaptırabilirsiniz. Bu sayede markalaşma yolunda doğru bir adım atabilirsiniz.

Kurumsal Kimlik Tasarımı

Kurumsal kimlik tasarımı markalaşmak için oldukça önemlidir. Bir marka olabilmek için burada atılacak adımlara dikkat edilmesi gerekir. Yapılacak olan özel tasarımlar sayesinde mükemmel bir kalite yakalanabilir. Yüksek kaliteye sahip, özel tasarımlar içeren kurumsal kimliğinize bu şekilde kavuşabilirsiniz. Kurumsal kimlik tasarımı yapılırken dikkat edilmesi gereken bazı kurumsal kimlik unsurları vardır. Bunlara dikkat edilerek yapılan tasarımlarda başarıya ulaşma oranı yüksektir. Uzman kadromuz tam da bu noktada devreye girerek profesyonel destek sunuyor. Geçmiş deneyimlerimiz ile en uygun tasarımları gerçekleştiriyor ve kurumsal kimlik oluşturma işlemlerinizi tamamlıyoruz. 

Kimlik Tasarımının Önemi

Kurumsal kimlik tasarımı bir firma için en vazgeçilmez konuların başında gelir. Yapılacak olan işlemler sayesinde firmanızın birçok alanda ön plana çıkmasını sağlayabilirsiniz. Markanızın bilinirliğini artırmak için de mutlaka kurumsal kimlik oluşturma işleminin yapılması gerekir. Buna ek olarak farkındalık yaratmak için de bu işlem gereklidir. Bu işlemler sayesinde başarıya ulaşabilir ve markanızı üst sıralara taşıyabilirsiniz. Firmamız profesyonel hizmetler sunuyor. Bu hizmetler kapsamında kurumsal kimlik unsurları tasarımı gerçekleştiriyor. Oluşturulan bu görsel kimliğiniz sayesinde daha fazla tanınmanıza imkân tanıyor. Ayrıca yapacağımız bu işlemler ile müşteri potansiyelinizi normalden çok daha üst seviyelere çıkarmanız da mümkündür.

Kurumsal Kimlik Tasarımının İçeriği

Kurumsal kimlik tasarımı birçok farklı unsur içermektedir. Kurumsal kimlik unsurları içinde ilk olarak kurum içi dokümanlar yer almaktadır. Bu kapsamda şirket içi kullanacağınız evraklar ile alakalı düzenlemeler ve tasarımlar yapılmaktadır. Diğer bir önemli unsur ise resmi evrak kısmıdır. Resmi evraklarda kullanılan görsellerin tasarımı da bu kapsamda yapılıyor. Bir diğer önemli unsur ise kırtasiye ürünleri ve medya, görsel tanıtımlarıdır. Yine bunlarda da profesyonel ekibimiz özel tasarımlar yapıyor. Sonucunda ise kurumsal kimlik oluşturma işlemleri tamamlanmış oluyor. Siz de uzman kadromuzu tercih ederek son derece kaliteli ve eşsiz bir kurumsal kimliğe kavuşabilirsiniz. Firmanızın daha fazla tanınmasını sağlayarak satışlarınızı artırabilirsiniz.

Kurum İçi Dokümanların Tasarımı

Kurumsal kimlik tasarımı adımlarından şirket içi dokümanlardır. Burada ilk olarak amblem ve logo tasarımı yapılır. Sonrasında ise logonun kullanım alanları belirlenir. Ayrıca şirket içi dokümanlar kapsamında renkler ve bu renklerin kullanılacağı alanlar da tespit edilir. Yapılacak olan görsel çalışmalarda uygulanacak renklerin şirket için uyumlu renklerden seçilmesi önemlidir. Bir diğer önemli nokta ise kartvizitlerdir. Yine bu anlamda kurumsal kimlik oluşturma işlemlerinin başarıyla sonuçlanması için kartvizit tasarımları da yapılır. Tüm personeller için yapılan bu tasarımlarda dilediğiniz şekilde bir uygulama gerçekleşir. Ayrıca zarflar, antetli kağıtlar, teknik bilgiler ve kataloglar da bu başlık altında incelenmektedir. Kurumsal kimlik unsurları içerisinde en önemli yere sahip olan bu giriş kısmı ile tasarım için doğru bir adım atabilirsiniz.

Resmi Evrakların Tasarımı

Kurumsal kimlik tasarımı yapılırken en önemli noktalardan birisi de resmi evrak kısmıdır. Resmi evraklar şirketinizin dışarıya açıldığı alanlardır. Burada uygulanacak profesyonel tasarımlar ile daha etkin bir marka haline dönüşebilirsiniz. Bu kategoride yer alan ilk tasarım uygulaması faturalardır. Fatura tasarımları oldukça fazla öneme sahip. Düzgün olması ve tasarımın anlaşılır olması burada önemlidir. Yeterli sayıda firma logosu ve iletişim bilgisi de içermesi ayrıca fatura formatına uygun olması da gerekir. Profesyonel ekibimiz bu anlamda size en uygun tasarımı yapacaktır. Bu başlıkta yer akan bir diğer kurumsal kimlik oluşturma adımı ise irsaliyelerdir. Sevk irsaliyesi, fatura irsaliyesi, tahsilat makbuzu gibi resmi evrakların tasarımı da kimlik oluşturma aşamalarında tasarlanmaktadır. Bu sayede kurumsal kimlik unsurları en ince detayına kadar planlanmakta ve tam anlamıyla markanızın her resmi evrakının birbiri ile tam uyumlu olması sağlanmaktadır.

Sosyal Medya ve Reklam Tanıtım Tasarımları

Kurumsal kimlik tasarımı yapılırken reklam anlamında da birçok önemli faktör vardır. Eğer reklamların tamamı birbiri ile uyumlu olmaz ise bu durumda profesyonel bir tasarım gerçekleşmeyecektir. Markalaşmak için en büyük adım olan kurumsal kimlik oluşturma başarısızlık ile sonuçlanacaktır. Bu gibi durumların yaşanmaması adına mutlaka profesyonel destek almalısınız. Uzman kadromuz reklam tasarımlarında da titiz çalışıyor. Dergi, gazete, basın duyurusu ve eleman ilanı gibi konularda özgün ve size özel tasarımlar yapıyor. Sonucunda ise son derece kaliteli bir kurumsal kimliğe kavuşmanız sağlanıyor. Bunlara ek olarak ambalaj tasarımı, tabela, tekstil ürünü, tanıtım ürünü, promosyon ürünü tasarımı gibi hizmetlerimiz de mevcuttur.

Bilgilendirmek İçin Arayalım !

Danışmanışmanlık Hizmeti Almak İçin Bizimle İletişime Geçin! 0543 168 46 06