E-ticarette Kampanya Planlaması Nasıl Yapılır

  • Anasayfa
  • E-ticarette Kampanya Planlaması Nasıl Yapılır
E-ticarette Kampanya Planlaması Nasıl Yapılır

E-ticarette Kampanya Planlaması Nasıl Yapılır

E-ticarette kampanya planlaması nasıl yapılır sorusuna verilebilecek birçok cevap vardır. Öncelikle kampanya yapılmadan önce mutlaka kampanya türü belirlenmelidir. Bunun yapılması içinse temel gereksinim ürün grubudur. Ürün grubunuza göre belirlenecek kampanya türleri üzerinden planlama yapılır. E-ticaret kampanya planlama ekibimiz ürün gruplarınız arasından seçim yaparak en çok tercih edilen ürünlere indirimler yapar. Bunların satışının gerçekleşmesi için fiyatı çok etkilemeyen fakat satışları artıran hamleler gerçekleştirir. Sonucunda ise son derece sağlıklı ve etkili bir kampanya yapılmış olacaktır. Farklı birçok E-ticaret kampanya türleri mevcuttur. Bunlar arasından en doğru olanı seçmek ve hızlı bir kampanya başlatmak için siz de profesyonel destek alabilirsiniz.

Kampanya Türü Belirlenmesi

E-ticarette kampanya planlaması nasıl yapılır sorusuna cevap arıyorsanız izleyeceğiniz bir diğer yol kampanya türü belirlemektir. Kampanyanın nasıl olacağı tespit edildikten sonra tüm alanlarda reklam verilmeye başlanır ve kampanya herkes tarafından bilinmeye başlar. Firmamız tarafından alacağınız özel hizmetler sayesinde kampanyalarınız hem daha etkili hem de maddi açıdan rahat uygulanabilir olacaktır. Bazı E-ticaret kampanya türleri hediye ürün içermektedir. 1 ürün alana 2. Ürün bedava, ya da bir ürün alana farklı kategoride bir ürün bedava gibi kampanyalar yapılabilir. Özellikle giyim ve ayakkabı sektöründe bu tarz kampanyalar sıklıkla uygulanabilir. Bazı kampanyalar ise indirim ve kupon içeriklidir. İndirim içerikli olan kampanyalarda sepet tutarına göre %10-15 civarı bir indirim uygulaması yapılabilmektedir. Aynı şekilde E-mail aboneliği yapanlara da ilk alışverişlerinde kullanacakları bir kupon tanımlatılabiliyor. Bu sayede hem müşterinin E-ticaret kampanyaları ile ilgisi çekilmiş oluyor hem de satışlar yükseliyor.

Ürün Tespitinin Yapılması

E-ticarette kampanya planlaması nasıl yapılır sorusu araştırılırken dikkat edilecek bir diğer nokta ürün türüdür. Eğer ürün türü doğru seçilmez ise bu durumda kaliteli bir kampanya yapılamayacaktır. Yapılacak olan kampanyada ürünün ilgi çekici olması şarttır. Çok tercih edilen veya herkes tarafından alınmak istenen bir ürün ile kampanya yapmak daha cazip olabilir. Çok az tercih edilen ürünler yerine mutlaka sıklıkla kullanılan ürünleri tercih etmek gerekiyor. Firmamızdan alacağınız profesyonel hizmetlerde bu destekleri de sağlıyoruz. Size son derece kaliteli ve kusursuz bir E-ticaret kampanya planlama hizmeti sunuyoruz. Sonucunda istenilen sonuca ulaşmış E-ticaret kampanyaları yapmanızı sağlamaktayız.

Kampanyanın Tanıtılması ve Müşteri Artışı

E-ticarette kampanya planlaması nasıl yapılır araştırması yapıldıktan sonra dikkat edilmesi gereken son ve en önemli kısım ise kampanyanın tanıtımıdır. Birçok farklı internet kanalında reklamlar verilerek tanıtımlar yapılmalıdır. Tanıtım olmadan insanların ilgisini çekmek pek mümkün olmayacaktır. Yeterli tanıtımı yaptıktan sonra artık insanlar birbirine tavsiye etmeye başlar. E-ticaret kampanyaları bu sayede daha başarılı olur. Siz de firmamızın profesyonel ekibinden e-ticaret kampanya planlama hizmeti alarak başarılı sonuçlar alabilirsiniz. Kampanya sorunlarını ortadan kaldırabilirsiniz.